ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6684431
nr 668 4431
Nyrokoko, Förgylld, höjd: ca 260
Utrop:
6.000 kr
Såld:
13.200 kr
måndag 22 november 2010
8.400 kr
10.000 kr
9.000 kr
10.000 kr
10.500 kr
11.000 kr
11.000 kr
12.000 kr
12.000 kr
12.500 kr
12.500 kr
ledande budet*
13.000 kr
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.